> O školi  > Knjižnica

Matea Rogić, mag.inf.

e-mail: matea.mandic6@skole.hr

O KNJIŽNICI

Školska knjižnica je obrazovno, informacijsko i medijsko središte svake osnovne škole. To je mjesto gdje se čuva, stručno obrađuje i daje na korištenje knjižna i neknjižna građa. Njezine zadaće su da upozna korisnike s različitim izvorima informacija te da im pokaže kako ih koristiti, da ih nauči pretraživati internet putem kojeg mogu dobiti mnoštvo informacija, poticati korisnike na potrebu za cjeloživotnim učenjem, učiniti im dostupnim knjige za lektiru, omogućiti profesorima i suradnicima dostupnost literature koja im može pomoći u nastavi te naravno jedne i druge potaknuti na korištenje knjižničnih usluga.

Korisnici školske knjižnice su učenici, učitelji, stručni suradnici i svi djelatnici škole.

PRAVILA ŠKOLSKE KNJIŽNICE

1. Korisnici u školsku knjižnicu ne smiju unositi predmete odnosno uređaje čijom se uporabom remeti redovni rad školske knjižnice.
2. Korisnika koji narušava red i mir stručni suradnik - knjižničar je ovlašten udaljiti iz prostorija školske knjižnice.
3. Odjednom se mogu posuditi najviše 3 knjige na rok od 30 dana, od toga jedno lektirno djelo (U vrijeme praznika, rok se može produljiti).
4. Učitelji mogu posuditi najviše 4 knjige i do 5 primjeraka stručnih časopisa, te neknjižnu građu za dan kada im je to potrebno za nastavu odnosno drugi oblik odgojno-obrazovnog rada.
5. Ne može se posuditi nova lektira dok se ne vrati stara.
6. Referentna zbirka: enciklopedije, priručnici, rječnici, leksikoni, atlasi i druge vrijedne knjige ne mogu se posuditi izvan prostora školske knjižnice, već se njima koristi u prostoru školske knjižnice i u radno vrijeme školske knjižnice.
7. Korisnici su posuđenu knjižničnu građu dužni vratiti na vrijeme.
8. Korisnici su dužni čuvati knjižničnu građu od oštećenja. Korisnik koji ošteti građu, dužan je kupiti istu knjigu u zamjenu za oštećenu odnosno izgubljenu knjigu, a u slučaju da knjigu ne može nabaviti, dužan je kupiti drugu knjigu u visini cijene oštećene odnosno izgubljene knjige.

KLIK, KLIK! --> VIRTUALNA KNJIŽNICA

--> KNJIŽNIČNI KATALOG