Pozdrav proljeću - Terenska nastava, Gaćeleze

Autor: Matea Rogić, 26. 3. 2024.

Učenici nižih razreda osnovne škole Čista Velika, u pratnji svojih učiteljica i  pedagoginje škole, išli su na izvanučioničku nastavu u Gaćeleze. Šetnjom kroz mjesto promatrali su promjene u prirodi i obišli mjesnu crkvu Sv. Ante gdje ih je učiteljica Gordana Ledenko upoznala s poviješću crkve i što je sve crkva pretrpjela u domovinskom ratu. Nakon kratkog razgledavanja učenici su krenuli prema mjesnoj „Lokvi“, obrađivali pjesme o vodi te tako i obilježili Svjetski dan voda.

Učenici su ponovili vode stajaćice i vode tekućice, opisivali vremenske prilike u okolišu tijekom proljeća, izdvojili djelatnosti kojima se ljudi bave u proljeću, imenovali vjesnike proljeća, proljetnice i cvjetove na granama koji najavljuju proljeće, uočili povezanost podneblja zavičajne regije i života biljaka, životinja i ljudi. Učenici 4. razreda su uočavali i opisivali nekoliko najpoznatijih biljaka i životinja travnjaka i objasnili povezanost biljaka i životinja u životnoj zajednici travnjaka.

Uz pomoć učiteljica učenici su se okušali u lovu riba iz lokve. Nakon toga su se zajedno uputili na mjesno igralište gdje su učenici odradili sat tjelesno zdravstvene kulture. Slike su tu kao dokaz na dan koji je protekao veselo i dogovorom da ćemo se opet ubrzo vratiti i veliko hvala mami Mateji sto nas je srdačno dočekala.

Učiteljica Lovorka Živković